Reklama
 
Blog | Tomáš Goláň

Podobnost čistě náhodná?

Co nám ukázala kauza „Hlubuček“? Že jsme v ještě větší „bryndě“, než to na první pohled vypadá…

Scénář je stejný, jako když zasahovala policie na úřadě vlády v dobách, kdy byl premiérem Petr Nečas. Podobnost čistě náhodná?

Pro lepší orientaci si položme otázku: „Komu tato celá situace nahrává?“

Stejně jako v roce 2013 celá situace vynesla nahoru Andreje Babiše, tak i v dnešní době je celá situace výhodná pouze pro něj, opomineme-li proruského Okamuru.

A vše nasvědčuje tomu, že AB má na policii pořád vliv…

Je to jednoduché a pochopilo by to i malé dítě. Vždyť víme, jaké průtahy byly s vyšetřováním kauzy Čapí hnízdo, kde šlo o 50 mil. Kč (taková vysoká částka v kauze „Hlubuček“ ani jednou nepadla) a která by se k soudu vůbec nedostala nebýt změny vlády…

Další jasnou ukázkou ovlivněné policie je falešná reklama za 300 mil. Kč realizovaná na Čapím hnízdě. Místo toho, aby policie jak v případě Nečase a Hlubučka sebrala Andreje Babiše a jeho podřízené, kteří reklamu dávali do účetnictví, do vazby, aby nemohli vyšetřování ovlivňovat, policie ani po čtyřech letech, kdy má jasné důkazy o vině aktérů, JEŠTĚ ANI NEZAHÁJILA TRESTNÍ STÍHÁNÍ a přípravné řízení neúměrně protahuje pod záminkou nutnosti vypracování znaleckých posudků, vyjádření GFŘ, apod.!!!!!!

Spojení Redl – STAN bylo známo dlouhodobě alespoň v našich Zlínských končinách. Že se jedná o naprosto nepřijatelnou situaci, nelze ani omylem přehlédnout, natož nějakým způsobem omlouvat.

Ale jakou roli v této situaci sehrála policie, která je evidentně pořád pod vlivem AB?

Stejně jako za doby Nečase dostali všichni novináři celé spisy, které obsahovaly všechny podrobnosti. V případě Nečas se nakonec ukázalo, že se o nic závažného nejednalo, ale aktéři byli vyváděni v poutech a dostatečný mediální humbuk zaručil omluvu za jakýkoliv policejní postup.

Dnes se vše opakuje jako přes kopírák. Aktéři jsou ve vazbě, novináři rozebírají dopodrobna detaily, které jim někdo podstrčil, vždyť naprosto stejně postupovali i v době, kdy jim někdo podstrčil spisy na někdejší Nečasovu vládu.

Jen psychopat si může myslet, že Vít Rakušan by mohl cokoliv v budoucnu, co se týče vyšetřování, ovlivnit. Vždyť tato situace jasně ukázala, že nemá nad policií žádnou moc, jinak by odstranil Hlubučka, Gazdíka a další z jejich funkcí a razii na předmětných místech by zarazil.

Nejhorší na celé věci je ale to, že celá kauza v budoucnu zase vyšumí, neboť se ukáže, že šlo jenom o pár set tisíc a většina aktérů bude osvobozena. Ale to novináře a lidi již nebude zajímat, vždyť u nás je podezření automaticky vinou, a pokud se vina neprokáže, jedná se automaticky o selhání soudů. Že by selhali vyšetřovatelé, to si nikdo nepřipustí!

 

 

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama